Sztab Wielkiej Orkiestry Świateczej Pomocy ZHP BukZagraliśmy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Za nami XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę – 13 stycznia 2019 r. Tradycyjnie Wolontariusze licznie zaangażowali się w akcję Jurka Owsiaka. Kwestowało 120 wolontariuszy, którym udało się zebrać kwotę 78 067,97 zł.

To właśnie Wam – drodzy Wolontariusze – składamy wielkie podziękowania, bo w Was jest największa siła podczas Finałów. Jesteście z nami każdego roku, zdeterminowani do stania na mrozie z puszką już od wczesnych godzin porannych, a kończycie, kiedy słońce dawno znika za horyzontem.
Jesteście niezastąpionymi muzykantami Orkiestry!

Jak wiadomo – pieniądze same do puszek nie wpadają, kochani bukowianie. Zebrana dzięki Wam ogrmona kwota jest dowodem na to, że mieszkańcy naszej gminy mają ogrmone serca. Serdeczne DZIĘKI, że kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć!
Pragniemy podziękować Wam, wszystkim darczyńcom, w szczególności VENTS GROUP, Wavin Polska, Dora, Bednarek Transport, Lehmann Agrotechnika i wszystkim którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że po raz kolejny odnieśliśmy ogromny sukces! Podziękowania należą się też Ochotniczej Straży Pożarnej w Buku za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Buku i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Buku za każdą pomoc jaką otrzymaliśmy podczas organizacji jak i podczas samego Finału.

Cieszy nas, że z roku na rok Finał spotyka się coraz większym zainteresowaniem!
Bądźcie dumni z siebie! I pamiętajcie 
– GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!