Dla Wolontariuszy

Pamiętaj o przeczytaniu regulaminu wolontariusza 
Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są:
  • puszka, 
  • identyfikator, 
  • czerwone serduszka, 
  • drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu).

Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP?
Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania. Nasz Sztab organizuję wspólne robienie zdjęć, szukajcie informacji na naszej stornie lub fanpage na facebooku. 

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP?
Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza.

Czy osoby niepełnoletnie mogą zbierać pieniądze na WOŚP?
Oczywiście! Pamiętaj jednak, że wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Gdzie zbierają wolontariusze WOŚP?
Wolontariusze zbierają pieniądze w rejonie działania swojego sztabu tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestują „pukając do drzwi”. 

Czy dostanę podziękowanie lub zaświadczenie, że brałem/am udział w WOŚP? 
Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem. 

Comments