Jubileuszowe Rozpoczęcie Roku Harcerskiego 2015/2016 Ośrodka ZHP Buk - Podsumowanie

Data publikacji: 2015-09-28 10:10:58

27 września 2015 roku harcerze, zuchy oraz seniorzy Ośrodka ZHP Buk uczestniczyli w wyjątkowym Jubileuszowym Starcie Roku Harcerskiego. Jubileuszowym, ponieważ ten dzień rozpoczął także obchody 100-lecia harcerstwa bukowskich ziemiach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w bukowskiej farze o godzinie 14. Następnie wszyscy zgromadzeni tłumnie przemieścili się ulicami miasta, składając kwiaty przy tablicy poświęconej phm. Tadeuszowi Wojtczakowi oraz pod pomnikiem na Placu Reszki poświęconym poległym w wojnach i powstaniach bukowianom. Następnie wszyscy wzięli udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej przy ul. Szarych Szeregów poświęconej „HARCERZOM bukowskim, którzy w okresie stalinowskim (1945-1956r.) za działalność konspiracyjną i przechowywanie broni zostali skazani na wieloletnie więzienie.”

Po odsłonięciu nowej tablicy, harcerze oraz goście udali się do Parku Harcerza na uroczysty apel, podczas którego komendant Ośrodka phm. Dariusz Sokołowski podziękował wszystkim za przybycie oraz opowiedział o planach związanych z nowym rokiem harcerskim.

Dzień ten był wyjątkowy dla całej społeczności harcerskiej z Buku, lecz także powodem do dumy dla poszczególnych osób. Kilkoro dzieci, dzięki obietnicy zuchowej, stało się pełnoprawnymi Zuchami. Kilku trochę starszych złożyło przyrzeczenie harcerskie. Powiększyły się także szeregi instruktorów, ponieważ zobowiązanie instruktorskie złożył pwd. Jacek Kwiatkowski. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Zgodnie ze zwyczajem, na wszystkich gości czekała nasza specjalność – harcerska grochówka, która jak zwykle została przyjęta z wielkim entuzjazmem.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym zaproszonym gościom oraz zuchom, harcerzom, seniorom z Buku, Niepruszewa oraz Grzebieniska a także ze Szczepu ZHP Stęszew i Szczepu ZHP Dopiewo. Dziękujemy także delegacjom zaprzyjaźnionych środowisk z Ośrodka ZHP w Nekli oraz Hufca Nowy Tomyśl.

Osobne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania nowej tablicy w Buku oraz do organizacji Jubileuszowego Startu Harcerskiego Ośrodka ZHP Buk.

Serdecznie także zapraszamy na wszystkie zbliżające się imprezy związane ze stuleciem bukowskiego harcerstwa!

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!