Zuchowe Harce - Podsumowanie

Data publikacji: 2016-03-16 14:30:42

W sobotę 12 marca bukowska hala stała się miejscem rywalizacji najmłodszych członków ZHP. W Zuchowych Harcach, bo tak nazywa się impreza, wzięło udział około 100 Zuchów z Buku, Grzebieniska, Stęszewa i Dopiewa. Hasłem tego rocznych zwodów był świat Elsy, Anny i Olafa, czyli bohaterów „Krainy Lodu”.

Po oficjalnym rozpoczęciu każda z ekip miała zaprezentować okrzyk i wcześniej przygotowany totem związany z tematyką harcy. Następnie przyszedł czas na losowanie, w której turze i z jakimi ekipami gromady będą startować. 14 drużyn zostało podzielone na 2 tury i stanęło ochoczo do rywalizacji w ośmiu konkurencjach, takich jak „mroźne skoki”, „ulepimy dziś bałwana”, czy „śnieżny taniec”.

W końcu przyszedł czas na chwilę przerwy, który umilał nam Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej Buku pod wodzem Pani Agnieszki Wojciechowskiej przedstawiając swoje trzy wspaniałe układy. Oczywiście, w trakcie harcy nie mogło zabraknąć tradycyjnej pomidorówki, która jak zawsze była smaczna. Jednak, jak wiadomo, nic nie trwa wiecznie. Tak i tutaj przyszedł czas na podsumowanie. Walka była naprawdę zawzięta i do końca nie było wiadomo, kto uplasuje się w czołówce.

W końcu udało się wyłonić zwycięzców i rozpocząć finał, do którego zakwalifikowało się 6 zespołów, które zmierzyły się w 4 konkurencjach. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła 2 Bukowska Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada”, drugie – 4 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” ze Stęszewa i trzecie – Próbna Gromada Zuchowa z Grzebieniska.

Oczywiście, jak to bywa na Zuchowych Harcach nigdy nie ma przegranych, tak więc każdy zuch (i nie tylko) otrzymał wspaniały medal upamiętniający ten dzień oraz wspaniałego cukierka wypełnionego słodyczami. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyplomów i tradycyjnego wspólnego zdjęcia.

Arkadiusz Bartkowiak