Dla Wolontariuszy

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są:

  • puszka,
  • identyfikator,
  • czerwone serduszka,
  • drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu).

Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP?

Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania. Nasz Sztab organizuję wspólne robienie zdjęć, szukajcie informacji na naszej stornie lub fanpage na facebooku.


Gdzie zbierają wolontariusze WOŚP?

Wolontariusze zbierają pieniądze w rejonie działania swojego sztabu tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestują „pukając do drzwi”.

Czy dostanę podziękowanie lub zaświadczenie, że brałem/am udział w WOŚP?

Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem.

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP?

Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza.

Czy osoby niepełnoletnie mogą zbierać pieniądze na WOŚP?

Oczywiście! Pamiętaj jednak, że wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.