Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? Jeśli chcesz zbierać pieniądze w czasie Finału - zgłoś się do naszego sztabu. To od nas dostaniesz najważniejsze rzeczy, które umożliwią Ci kwestowanie: identyfikator, puszkę i serduszka.

Skąd będę wiedzieć czy zostałem wolontariuszem WOŚP?

Jeśli zgłosiłeś się, żeby zostać wolontariuszem WOŚP i nie jesteś pewny/a czy Twoja kandydatura została przyjęta - odezwij się do Nas arkadiusz.bartkowiak@zhp.net.pl lub 665-796-271

Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP?

Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania.

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP? Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza. Czy osoby niepełnoletnie mogą zbierać pieniądze na WOŚP? Oczywiście! Pamiętaj jednak, że wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.Gdzie zbierają wolontariusze WOŚP? Wolontariusze zbierają pieniądze w rejonie działania swojego sztabu tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestują „pukając do drzwi”.